Web Sitemize Hoş Geldiniz

SERPME ÇİM UYGULAMASI

Bahçeli evi olan herkes genellikle yemyeşil ve bakımlı bir çime sahip olmak ister. Bir evin içi ne kadar güzel olursa olsun dekorasyon da eksiklik var ise o ev eksik görünmektedir. Genellikle bahçe içinde aynı şekilde görülmektedir. Bunun sebebi genel anlamda çimlenme yapılmamış olan bir bahçe eksik görünür. Yapılan çim uygulamasının süsleme amacından daha çok toprak kaymasını engellemesi açısından da büyük rol oynar. Çim kökleri toprağı bir ağ gibi sardığı için toprağın toprak kayması gibi bir sorununu ortadan kaldırır. Bunun için yapılan çim işleminin düzgün ve kaliteli bir şekilde yapılması aynı zaman da iyi bakılması gerekir.

Serpme çim döşeme nasıl yapılır?

Eksiksiz bir toprak hazırlığı yapılması gerekir. Kullanım maksadı toprak ve iklim şartları göz önünde bulundurularak en uygun şartlar da olan tohumun tespiti yapıldıktan sonrasında, Doğru zamanlama ile kurallara uygun bir şekilde ekilmesi gerekmektedir. Çimler tam donanımlı bir şekilde yerleşebilmesi için dikkat ve bakım mutlaka şarttır.

Çim tohumları tek çeşit halinde ya da 3’lü 4’lü 5’li 6’lı ve 7’li şekiller de karışık bir şekilde tohumlardan meydana gelen karışımlar halinde satılmaktadır. Tohumlar yapılmadan öncesinde mutlaka bahçe toprağının kalitesi ve iklim şartları göz önünde bulundurulmalıdır.Genellikle peyzaj işlerinden çim ekme işlerinden anlamayan kişilerin bu işleri yapması çok fazla önerilemez. Bazı bilinmeyen kurallar ve şartlar doğrultusunda bir hata yapabilmeniz tamamen bütün bahçenizin süs bitkisi de dâhil olmak üzere hemen hemen hepsinden vazgeçmeniz anlamına gelir.

Serpme çim bakımı hakkında

Çimlerin yıl boyunca düzenli bir bakım uygulanması şarttır. Dışarıdan kolay görünse de çim yetiştirmek bir ağaç, çiçek ya da herhangi bir bitki yetiştiriciliğinden daha zordur. Genellikle bu işi profesyonel kişilerin yapması önerilir. Çimler ihmal edilmeye gelmezler. Hemen bakımlı oluşan görüntüsünü kaybedebilir. Çim biçmek zevkli ama sonu gelmez bir vazife olarak bilinir. Çim ekmeyi düşündüğünüz alan küçük bir metrekare ise amatör bir şekilde bunu siz yapabilirsiniz. Fakat çimlenme olacak alan geniş ve her daim bakıma daha çok ihtiyaç olan bir alan ise Nmg peyzaj kalitesinden sizde faydalanabilirsiniz.

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nmgpeyzaj/public_html/system/core/Output.php:538)

Filename: core/Common.php

Line Number: 570

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Compile Error

Message: Declaration of Phalcon\Translate\Adapter\AbstractAdapter::offsetUnset() must be compatible with ArrayAccess::offsetUnset($offset)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nmgpeyzaj/public_html/system/core/Output.php:538)

Filename: core/Common.php

Line Number: 570

Backtrace:

Database Error

A Database Error Occurred

Error Number: 167

Out of range value for column 'id' at row 1

INSERT INTO `ci_sessions` (`id`, `ip_address`, `timestamp`, `data`) VALUES ('jh5a1pn6ib5t2m9mnd6j8adjpb0acnvs', '3.236.112.70', 1721513387, '__ci_last_regenerate|i:1721513387;')

Filename: libraries/Session/drivers/Session_database_driver.php

Line Number: 236