Web Sitemize Hoş Geldiniz

RULO ÇİM UYGULAMASI

Hazır Rulo Çim Uygulaması Nasıl Olur?

Keyif verici işlerin başında bahçe işleri ilk sırada gelmektedir. Bahçe işlerinde çimlenme işlemi için dikkat edilmesi gerekli olan bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde sağlıklı çim yetiştiriciliği gerçekleşebilir. Hazır rulo çim uygulaması konusunda öncelikle bilmeniz gerekenler vardır. Örneğin rulo çim uygulamaya geçmeden önce şu hususlara dikkat edin:

  • Çim uygulama için öncelikle çim uygulanacak alanın pürüzsüz olması gerekir. Sağlıklı çim yetiştirmede ilk kural düzgün bir çim yetiştirme alanıdır. Çimlerin konacağı alan düzgün olmadığı takdirde bir takım problemlerle karşılaşılabilir.
  • Çimlerin yaklaşık boy uzunluğu 4 cm kadar olması yeterlidir. Daha sonra bahar aylarında haftada bir iyi bir biçme makinasıyla çim kesme işlemi yapılmalıdır.
  • Çimlerin altındaki toprağında nemli olması sağlıklı çim yetiştirmede önemlidir. Çimlerin iyi yetişmesi için sulamaya dikkat edilmeli, toprağın nem ihtiyacını bu amaçla devamlı kontrol edilmelidir. Mevsime göre sulama ihtiyacını ayarlamalı ve uygun şekilde sulama yapmaya özen gösterilmelidir.
  • Çimlerin gelişiminde gübreleme de oldukça önemlidir. Özellikle bahar aylarında 55 gr metrekare kadar gübreleme yapılması önemlidir.

Rulo Çim Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat ederek rulo çim uygulaması yapmaya başlayabilirsiniz. Rulo çim uygulamasında serım yapılırken rulo cımlerın ek yerlerının bırbırıne yapısık olmasına dıkkat edılmelidir.Serim yapıldıktan sonra bol sulama yapılıp, agır bır sılındir. yardımıyla serılen rulo çımlerın zemıne saglıklı bır sekılde yapışması saglanmalıdır.Akabınde rulo çimlerin zemıne hızlı adapte olması için çesitli gübrelemeler de yapılabılır A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nmgpeyzaj/public_html/system/core/Output.php:538)

Filename: core/Common.php

Line Number: 570

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Compile Error

Message: Declaration of Phalcon\Translate\Adapter\AbstractAdapter::offsetUnset() must be compatible with ArrayAccess::offsetUnset($offset)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nmgpeyzaj/public_html/system/core/Output.php:538)

Filename: core/Common.php

Line Number: 570

Backtrace:

Database Error

A Database Error Occurred

Error Number: 167

Out of range value for column 'id' at row 1

INSERT INTO `ci_sessions` (`id`, `ip_address`, `timestamp`, `data`) VALUES ('geede9b27dasdgbb6i3vsedi48iqq33r', '3.236.112.70', 1721511992, '__ci_last_regenerate|i:1721511992;')

Filename: libraries/Session/drivers/Session_database_driver.php

Line Number: 236